Na pulty přichází nová kniha Zdeňka Velíška

Po šesti letech od předchozího autorova knižního počinu vychází v těchto dnech publikace ZDENĚK VELÍŠEK O EVROPĚ. Uznávaný český novinář a čerstvý rytíř francouzského Řádu umění a literatury Zdeněk Velíšek se v ní vrací ke svým komentářům psaným v posledních osmi letech pro Evropské noviny.

Kniha, která má stejného vydavatele jako Evropské noviny, pro které Zdeněk Velíšek komentáře psal, zavede čtenáře prostřednictvím autorových textů na cestu po historii dění v Evropské unii. Vybrané soudobé komentáře v ní Velíšek doplnil o svůj dnešní pohled na tehdy popisované téma. „Dnes jsme spíš ochotni přemýšlet o okamžitých nevýhodách spojení s druhými evropskými národy než o dějinném smyslu upevňování a rozšiřování evropského soustátí (abych tu i já použil pro definici Evropské unie ten Havlův krásný a přesný termín z jeho úvodního slova pro první číslo Evropských novin),“ vysvětluje důvod vzniku knížky její autor. „A právě ten chladný odstup od procesu evropského sjednocování, který se v některých z nás dokonce neustále prohlubuje, chce moje knížka ve svých čtenářích vykořenit.“

Název: Zdeněk Velíšek o Evropě
Autor: Zdeněk Velíšek
ISBN: 978-80-905984-0-9
Anotace: Nová kniha respektovaného českého novináře Zdeňka Velíška, která prostřednictvím jeho komentářů otiskovaných v Evropských novinách mapuje hlavní (nejen) evropské události posledních let.
Doporučená maloobchodní cena: 199 Kč
Sazba DPH: 10%
Žánr: Politická literatura
Vazba: Pevná
Hmotnost: cca 350 g
Rozměry: 11,5 x 16,4 cm

Knihu ZDENĚK VELÍŠEK O EVROPĚ koupíte u všech dobrých knihkupců!

Osobně si ji můžete vyzvednout v pardubickém knihkupectví Mozaika (v hale hlavního vlakového nádraží) nebo si ji můžete objednat mailem na adrese:

redakce@evropskevydavatelstvi.cz

Při dodání na dobírku je poštovné a balné 92 Kč.